fbpx
jednoosobowe łóżko
26 sierpnia 2023
jednoosobowe łóżko

Aranżacja niewielkiej sypialni to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o dobór odpowiedniego łóżka. Jak wybrać takie, które będzie nie tylko komfortowe, ale także nie zabierze zbyt dużo miejsca? Poznaj kilka praktycznych wskazówek – dzięki nim zadbasz o wygodę snu oraz sprawisz, że Twoja sypialnia stanie się przytulnym i funkcjonalnym miejscem odpoczynku.

Optymalny rozmiar łóżka

W przypadku małej sypialni warto zwrócić uwagę na jej wymiary. Zamiast tradycyjnych łóżek o szerokości 160 cm czy 180 cm można sięgnąć po mniejsze modele o szerokości 140 cm bądź 120 cm. Dla jednej osoby w zupełności wystarczy łóżko o szerokości 90 cm lub 100 cm. W naszej ofercie znajdują się również nietypowe wymiary jak 70 cm czy 110 cm, które dostosować można do mniejszych pomieszczeń. Dodatkowo niektóre modele mają opcję skrócenia długości łóżka, co pomoże zaoszczędzić miejsce. Decydując się na mniejszą konstrukcję, zyskasz więcej miejsca do poruszania się oraz możliwość umieszczenia dodatkowych mebli czy dekoracji.

Łóżka z pojemnikiem

Funkcjonalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących łóżka do małej sypialni są łóżka z pojemnikiem na pościel. Przestrzeń pod materacem może być wykorzystana na przechowywanie nie tylko pościeli, ale również koców czy nawet zabawek oraz sezonowej odzieży czy toreb lub walizek. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca w szafie czy komodzie. W naszych modelach łóżka otwierane są za pomocą uchwytu do góry, więc nie potrzebujesz dodatkowego miejsca na wysuwany pojemnik. W tapczanach z wbudowanym materacem możesz wybrać sposób otwierania: po długości lub po szerokości łóżka.

Kształt i konstrukcja łóżka

Decydując się na łóżko do niewielkiej sypialni, warto również zwrócić uwagę na jego kształt oraz konstrukcję. Łóżka z wbudowanym materacem zajmują dużo mniej miejsca, ze względu na brak ramy. W naszej ofercie znajdują się też łóżka z różnymi grubościami ramy. Warto wziąć pod uwagę wymiary całkowite łóżka, by oszczędzić dodatkowe centymetry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *